פתרונות הקיימים כיום עשויים לא להתאים לקרעים מסיביים (גדולים)

פתרונות לא ניתוחיים:
טיפולים שמרניים המוצעים למטופלים עם כאבים מתונים ובעלי יכולת תנועתיות של הכתף כוללים בדרך כלל:

  • טיפול תרופתי – תרופות מונעות כאב שאינן מטפלות בקרע, אך עוזרות בהפחתה ומניעת הכאב. תרופות אלה כוללות בין השאר: תרופות אנטי דלקתיות, זריקות סטרואידים או הרדמה לכתף פתרונות אלה מטפלים הן בהפחתת התהליך הדלקתי במקום הקרע והן בהפחתת הכאב.
  • פיזיותרפיה – מתחילה בדר”כ במנוחה והגבלת התנועה. לאחר מכן משלבת תוכנית להזזה פסיבית של הזרוע למניעת התקשות\התקשחות הגידים ושמירה ככל האפשר על טווח תנועה של שרירי הכתף.
  • טיפולים אלטרנטיביים (כגון: שיאצו, דיקור)  –  חלק מהמטופלים מוצאים טיפולים אלו כמועילים למרות ההעדר ההוכחות הקליניות לאפקטיביות הטיפולים.

מטופלים שלא מגיבים לטיפול השמרני, צריכים להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי פתרונות ניתוחיים.

פתרונות ניתוחיים (כאשר אין מעורבות של דלקת מפרקים ניוונית):
כאשר הטיפולים השמרניים אינם עוזרים, יש לשקול פתרון ניתוחי. ישנן מספר אפשרויות לתיקון קרעים בשרוול המסובב. קרע מסיבי לעתים מטופל בניתוח פתוח, למרות שניתוח בשיטה ארתרוסקופית מתאים גם הוא לקרע מסיבי בשרוול המסובב ויכול להוביל להחלמה מהירה יותר מהשיטה הפתוחה. במקרים קיצונים יותר, כאשר לא נמצא טיפול מתאים ניתן לבצע ניתוח הנקרא “החלפת מפרק הכתף”.

קרע מלא של גידי השרוול המסובב דורש את חיבורם מחדש לראש עצם הזרוע. פעולה זאת מתבצעת בדרך כלל על ידי תפירה של הקרע ועיגונם של הגידים לראש העצם (מתבצע על ידי עוגן ייעודי). פעולה זאת מחזירה את הגידים למקומם הטבעי. במהלך הניתוח, המנתח מבצע לעתים מספר פעולות נוספות כגון:  הטריה- פעולה זאת מסירה רקמות רכות או שברי עצמות המחוברים לעצם, ו/או  “אקרומיופלסטי”- גילוח חלקי של העצם הנמצאת מתחת לכתף (“עצם השכמה”) פעולה זאת מאפשרת מרחב תנועה נוסף לכתף.

במידה והניתוחים המתוארים לא מספקים, והגידים של השרוול המסובב בלתי ניתנים לתיקון, ישנה אפשרות לבצע ניתוח שנקרא “החלפת מפרק כתף הפוכה”. במהלך ניתוח זה המנתח “משנה את הסדר” האנטומי של הכתף. על השקע הקיים בעצם השכמה מרכיבים התקן מתכת בצורת כדור המשמש כראש עצם הזרוע ואת ראש עצם הזרוע מחליף התקן שצורתו קעורה. המכניקה של הכתף משתנה, חלק מהשרירים מקבלים מתח בחזרה, והיכולת להעלות את הזרוע משוחזרת תוך הפחתת כאב.

ישנן הגבלות רבות לגישות הניתוחיות השונות:

  • ניתוח – דורש אשפוז ושיקום ממושך.
  • זמן החלמה ממושך – יכול לנוע בין 3-6 חודשים.
  • כאב – לאחר הניתוח הכאב הנו רב וממשיך גם בתהליך השיקום.
  • הישנות בסבירות גבוהה – הגיד נוטה להתנתק מהעוגן ולעתים יש צורך לחזור על התיקון.

מערכת ה ™InSpace הנה חלופה לניתוחים המוזכרים, ומתאימה בעיקר למטופלים בעלי קרע מסיבי של השרוול המסובב אשר אינו ניתן לתיקון. הליך ההשתלה של ה-  ™InSpace מבוצע בשיטה ארתרוסקופית – ניתוח זעיר פולשני המבוצע במסגרת אשפוז יומי (אמבולטורי).

לקריאת מידע נוסף על המוצר לחץ כאן

Jun 2, 2014 | Posted by | 0 comments
מוצר זה מאושר לשיווק בישראל ובאירופה, אך עדיין אינו מאושר לשיווק בארה"ב. המידע המובא באתר זה אינו מהווה הצעה למכירה בכל איזור שבו המוצר אינו מאושר על ידי הרשויות. החומר באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא
© אורתוספייס MRK-OR-5510 rev 08 2017 | SITE2U בניית אתרים CadenSee – Let’s Talk Medical