קרעים בשרוול המסובב

שרירי השרוול המסובב הנם קבוצה של ארבעה שרירים בכתף, המחוברים באמצעות גידים לראש עצם הזרוע. שרירים אלו אחראים על תנועת הכתף, בעיקר על היכולת להניף ולסובב את הזרוע. בנוסף, שרירים אלו עוזרים למקם את ראש עצם הזרוע במקומה הטבעי.

גידי השרוול המסובב יכולים להיקרע כתוצאה ממספר סיבות, כגון: נפילה, תנועה פתאומית ותנועות חוזרות (טניס, צביעה, כדורסל וכו’). השכיחות של קרעים בשרוול המסובב עולה עם הגיל. לעתים, הקרע בגיד אינו שלם, והוא נקרע באופן חלקי. במקרים אחרים הגיד נקרע באופן מלא ומתנתק מהעצם.

למרות שקרע מלא בשרוול המסובב אינו מצב מסכן חיים, הכאב הכרוך בכך הנו קשה, ופוגע מאוד באיכות החיים. בנוסף, קרע כזה משפיע על יכולת הכתף לנוע בחופשיות – ביצוע תנועות פשוטות כמו הרמת מזוודה או סירוק השיער, הופך להיות כואב עד בלתי אפשרי. הכאב יכול להתעצם בלילה, בעיקר בעת השענות על הכתף.

בנוסף, ככל שהקרע רחב יותר, כך קשה יותר לתקנו והסיכוי לקרע חוזר בעקבות תיקון עולה.

Jun 2, 2014 | Posted by | 0 comments
מוצר זה מאושר לשיווק בישראל ובאירופה, אך עדיין אינו מאושר לשיווק בארה"ב. המידע המובא באתר זה אינו מהווה הצעה למכירה בכל איזור שבו המוצר אינו מאושר על ידי הרשויות. החומר באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא
© אורתוספייס MRK-OR-5510 rev 08 2017 | SITE2U בניית אתרים CadenSee – Let’s Talk Medical